Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ďalšie klamstvo anonyma odhalené. OZ Občan rozhodni "anonymom" prezentovanú dotáciu NIKDY NEDOSTALO

Miloš MajkoDátum17. 11. 2016 04:52:04TémaTak to vidím ja...

V polovici letných prázdnin sme akože "anonymným diskutujúcim" (že klamár Tony) boli v našom médiu opätovne VEREJNE osočovaní a obviňovaní z vecí, ktoré sa nikdy nestali, pretože sa stať nemohli. Znovu bez zistenia základných faktov si niekto verejne pustil "papuľu na špacír" vo viere, že sa za svoje verejne prezentované vyjadrenia nikdy nebude zodpovedať. Možno nateraz právne nie, no príde čas, kedy bude nevyhnutné aby sa od neho v záujme zachovania možno naozaj peknej myšlienky verejne  dištancovali  jeho kamaráti a ostatní kolegovia z  OZ v ktorom sa prezentuje. Do tohto štádia však spoločnosť musí dospieť ďalším vývojom. 

V príspevku "anonymný" diskutujúci napadol OZ Občan rozhodni  a ja som mu dal šancu počas 4 mesiacov jeho verejne prezentované tvrdenia dokázať. Tu je komunikácia ako obyčajne zoradená chronologicky s vyznačením dôležitých súvislostí:

anonym | 17-07-2016 17:10:45 | 
Pán Majko celá skupina sa pobavila na Vašej odpovedi keď sme sa stavili že Vaša odpoveď bude ako obyčajne od veci, Síce trnavák vsadil že to napíšete všetko ale prehral 3:1 . My ostatní sme tipovali správne.Nič konkrétne, je to na trnavákovi z OÚ aby zistil pravdu.Požiadali sme aby keď ich vyžiada cez 211 , nech ich pošle aj všetkým ktorí štedrú dotáciu nemohli obdržať .Vrátane OZ priestor, aby vedeli.

Otázka pre Vás.
1,Myslíte si že je v poriadku ak je pred obcami a mestami uprednostnené OZ ktoré má počet členov 2 a ako sa to posudzuje ak sa náhodou ukáže že ide ešte aj o rodinných príslušníkov nedajbože manželov?
Odpoveď  Miloš Majko: OZ OBCAN ROZHODNI  (a v inom nefigurujem) žiadnu dotaciu z OÚ nikdy NEdostalo. OZ ma sice 3 zakladatelov (znovu verejne klamete), no činnosť vyvíja od svojho vzniku. Ani OZ, ani nápad a ani jeho činnosť nie je nikomu ukradnutá, funguje a bude fungovať preto, lebo prioritou jeho činnosti nie je ziskavanie politickych bodov pre kandidatúru do MsZ.
Všeobecne: Verím a dúfam, že pri poskytovaní dotácií nehrá prioritne úlohu počet ľudí v OZ, ale kvalita predkladaného projektu a jeho upotrebiteľnosť, resp. žiadanosť v súlade s cielmi v prospech verejnosti, ktoré má projekt priniesť.

2. Myslíte si že je možné dostať dotáciu pre takéto OZ bez príslušného politického lobingu?

Odpoveď  Miloš Majko: Netuším na základe čoho dostáva Vaše OZ finančné dotácie - predpokladám však, že pri pokladaní Vašej otázky ste vychádzali z vlastných skúseností. OZ OBČAN ROZHODNI  je apolitické a práve na svoje nekompromisne postoje a odmietanie "politickej prostitucie" je v meste vytesňované a jeho činnosť je dokonca preukázatelne účelovo paralyzovaná.

3. Koľko členov malo OZ ktoré dotáciu dostalo?
Odpoveď  Miloš Majko: Odpovedal som už v 1. bode. OZ OBČAN ROZHODNI  NIKDY od OU dotaciu nedostalo.

4. Viete, keď napíšete že tam bol minister ,primátor a ktohoviekto ešte nič to nehovorí o transparentnosti ktorú spomínate Vy všade. Viete tieto dotačné zmluvy zverejniť a popísať ako to popísala Dudášová z OZ?

Odpoveď  Miloš Majko:  Čo sa týka  projektu BEZPECNE MESTO, všetko čo zverejnené povinnými osobami malo byť, aj bolo. My sme zverejnili a systematicky zverejňujeme všetko dianie okolo projektu aj v súčasnosti.

Na základe aj Vám podobným invektívam zverejníme ďalšie podrobnosti týkajúce sa účelových obštrukcií pracovníkmi mesta a vedením mesta, aby sme nielenže dotácie nedostali, ale aby sme ich ani len nemali šancu žiadať, resp. aby sme nesplnili formálne podmienky. Korešpondenciu s konkrétnymi menami a aj následkami. Aby občania mohli porovnať.
Text akože "anonyma":
Dnes už ideme z dovolenky, trnavák zajtra môže začať zisťovať a dúfame že nebudete mať problém zistenia a zmluvy s podpismi zverejniť samostatne a hlavne transparentne.Alebo to môžete dohodnúť na Tvárach mesta? Javor by tam dal zasa Vašu tvár a všetko o projekte za 30 - 40 000€ a vedľa všetko o dotácii pre OZ Priestor a tváre mladých ľudí ktorí sú tu bezdôvodne napádaní a potom anketu kto čo urobil transparentnejšie a férovejšie.
Odpoveď  Miloš Majko: Zmluvu z jedinej dotácie pre OZ OBCAN ROZHODNI  nájdete zverejnenú osobou povinnou, teda Mestom Sereď. Ja tu a teraz zverejňujem výsledok  KONTROLY využitia JEDINEJ poskytnutej dotácie nášmu  OZ, vykonanej  DEŇ PRED SILVESTROM  samotným poskytovateľom dotácie v zastúpení vedúcou odboru  Silviou Kováčovou v našich priestoroch.
 
E-mail s výsledkom kontroly:
 
Mgr. Silvia Kováčová  
30.12.14    komu: majko, radovan.jom

Dňa 30. 12. 2014 bol zistený spôsob  použitia finančných prostriedkov z dotácie mesta Sereď na rok 2014:

Príjemca dotácie preukázal

-          zakúpenie 13 ks detských kolobežiek

-          kopírovaný materiál – vodičské preukazy, letáky, výučbové sady dopravných značiek, propagačné plagáty projektu, samolepky

V sídle príjemcu dotácie bolo zistené použitie poskytnutej dotácie v súlade so zmluvou č. 42/2014 o poskytnutí dotácie z rozpočtu mesta Sereď a predloženým zúčtovaním.

S pozdravom

Mgr. Silvia Kováčová   Vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu MsÚ v Seredi

- - -

Keďže pani Kováčová počas kontroly "utrúsila"  podľa mňa nemiestnu  poznámku  (asi na základe osobných skúseností), že sme určite samoleky rozlepovali pár dní pred kontrolou, odpovedal som jej na e-mail s výsledkom kontroly takto:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Tuesday, December 30, 2014 1:39 PM
To: 'Mgr. Silvia Kováčová'
Subject: RE: Občan rozhodni o.z. - zúčtovanie dotácie mesta Sereď na rok 2014

Pan Kovacova,

Len pre poriadok v pohlade na tu dotaciu (lepenie samolepiek) – prehladajte materialy publikovane v lete napr.: http://www.seredonline.sk/clanky/vyuka-a-zabava-na-dopravnom-ihrisku-v-matuskove/   a samolepky najdete uz nalepene, funkcne a produkty vyuzivane v praxi. Samozrejme ze clankov a fotografii je na  SOL alebo na www.bezpecnemesto.sk  dostatok.

Vzhladom na moznost priebezneho publikovania vykonavanych aktivit v mediach si dovolim povedat, ze BEZPECNE MESTO a nase OZ je nepochybne verejne najkontrolovanejsie a najtranspatentnejsie v sirkom okoli, nielen v meste.

Samozrejme toto pisem len ako navod vo viere, ze konecne aj uradnici msta pochopia, ze  nie kazdy je podvodnik, klamar a tunelar.  ;-)

Este raz vsetko dobre v novom roku.

Majko

- - -

Pán autor príspevku, zopakujem to, čo som napísal aj Silvii Kováčovej - nie každý človek je automaticky zlodej a tunelár. Možno sa pri svojej práci aj pracovníci úradu stretajú s tunelmi, u mňa ich hľadajú zbytočne. Robím to, čo uznám za vhodné a prospešné a ako som napísal už niekoľko krát - ja môžem - oni musia a mne nejde o nič, no im o všetko...  A dnes som si istý že aj Vám.

Tento článok  by nemusel vzniknúť, keby "akože anonymný" autor pri odchode z dovolenky v Chorvátsku neoprávnene a bezdôvodne neútočil na naše OZ, s ktorým nemal a nikdy nebude mať nič spoločné.

Pripomínam a zdôrazňujem - NIKDY som nebol proti žiadnej z aktivít OZ Mladá Sereď, KC Priestor či iných OZ,  VEREJNE a mediálne  ZDARMA podporujem všetky verejnoprospešné aktivity občianskych združení a dlhodobo tvrdím, že  VŠETKY OZ BEZ ROZDIELU majú nárok na  čerpanie verejných financií v zívislosti od ich činnosti vo verejnom záujme a jasne preukázateľným výsledkom.

A moja odpoveď pod Vašim príspevkom:

Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-07-2016 17:20:35 |
anonym | 17-07-2016 17:10:45 | - vsetky materialy ku vsetkym dotaciam (ziadost, prilohy a vyuctovanie) vzdy verejne boli, su a verim, ze to aj tak zostane.

Kazdu transparentnost respektujucu zakon VITAM a SCHVALUJEM.

Takze zverejnite uplne vsetko to, co zakon zverejnit umoznuje.

Len pripominam, mate chaos v poberatelovi dotacie. Ale prislusne organy Vas iste navedu spravne.
 
- - -
Čakal som presne ŠTYRI MESIACE. Keďže z Vašej strany napriek verejnému prísľubu žiadna reakcia, ja plním aj to, čo som verejne nesľúbil. Zároveň tu a teraz VEREJNE ponúkam Vám, ako aj OZ priestor vo verejnej diskusii a následne v médiu, v ktorej predmetnú problematiku môžeme rozviesť detailne a NIE ANONYMNE. Aj to, komu, prečo a na čo bola Vami prezentovaná dotácia poskytnutá.  Budte chlap a postavte sa za svoje názory tak, aby sa v budúcnosti za Vás nemuseli hanbiť  slušní kolegovia vo Vašom OZ a ani otec, ktorého si ešte stále vážim.
Prosím, zvážte do budúcnosti akékoľvek útoky (a to aj anonymné) na OZ, naše média, ako aj moju osobu, pretože po dnešnom dni budem oveľa razantnejší vo vymáhaní právnej ochrany prostredníctvom platnej legislatívy.
Ďakujem
 
- - -
Tento článok je informatívny a prioritne je určený akože "anonymnému diskutujúcemu". Článok s chronologicky uvedenými faktami a komunikáciou má voči širokej verejnosti za úlohu ozrejmiť pravdu o dotácii pre OZ Občan rozhodni a dokázať, ako ďaleko je schopný vo verejnom klamaní zájsť jedinec (kolektív ľudí) systemeticky idúci za cieľom ovplyvňovať a ovládať iných. 
Článok nie je určený na ďalšie útoky na médium od "nadržaných fanyniek"  ani na vytĺkanie politického kapitálu v polovici volebného obdobia jedincami za peniaze občanov pripravovanými pre kandidatúru na poslancov MsZ. Preto je diskusia obmedzená len pre tých, ktorí nemajú problém za svoj názor sa postaviť aj verejne. Ako sme sa dozvedeli v článku zo začiatku prázdnin, príslušné registrácie na to v našom médiu majú.
- - -
Uplne na záver:
Ďalší pokus o dezinformovanie verejnosti anonymom nevyšiel. OZ Občan rozhodni "anonymom" prezentovanú dotáciu NIKDY NEDOSTALO. Dostali sme jedinú dotáciu od Mesta Sereď, ktorú sme nevyužili pre vlastnú potrebu, ani pre vlastné pôžitky, či na činnosť združenia.
Dotácia bola do posledného Centu využitá na NÁKUP TECHNIKY pre naše deti,  na označenie nakúpenej  techniky a na  materiály, ktoré deťom priamo rozdávame ako doklad o absolvovaní jazdy zručnosti na Mobilnom dopravnom ihrisku. Všetko transparentne a s dokumentáciou, ktorá je vždy po akcii zverejnená.
Minimálna dotácia od Mesta Sereď  investovaná do dnes už celoštátneho projektu BEZPECNÉ MESTO  poslúžila ako DOPLNOK k finančným prostriedkom, ktoré  pravidelne investujeme do projektu my z vlastných peňazí, pretože nám na bezpečnosti detí záleží.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie