Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ako poslanec bol Adrian Macho v komunikácii s občanmi aktívny. Publicitu na SeredOnLine.sk vyhľadával a rád nielen články písal, ale aj ostro diskutoval.

Niet lepšieho pre občana, ako dostať možnosť skutočnú tvár a charakter voleného zástupcu spoznať nie cez názor jedinca či nejakého závistlivca, ale cez názory samotného voleného zástupcu prezentované v rôznom čase a - v tom istom médiu.

Pozrime sa na to, čo súčasný starosta obce Šoporňa  Adrian Macho písal v čase, kedy bol poslancom OZ. Pozrime sa, sko sa správal, čoho sa domáhal a k čomu dokonca vyzíval ostatných občanov. Pozrime sa na to všetko detailnejšie a naozaj výlučne cez jeho osobné články a diskusné príspevky.

Ku každému príspevku prinášame aj príslušný lin na článok, aby si to občan mohol skontrolovať osobne a v kontexte ostatného textu a ďalších príspevkov pod uverejnenými článkam. To len pre objektivitu a nulovú možnosť spochybnenia prinesených informácií.

Vtedy poslanec Adrian Macho pisal:

http://www.seredonline.sk/clanky/ja-som-zakon-a-ziadny-zakon-nie-je-viac-ako-ja-lebo-ja-konam-zakonne/

"Aj tu sa niekto búcha do pŕs, že on koná iba zákonne, on všetko dodržuje, počkajme si na výsledky šetrení,  počkajme, čakajme a čakajme a čakajme .... a zlí sú  tí, čo na neho iba útočia a nehovoria pravdu. Veľa sa doteraz popísalo a všetci sme si mohli spraviť názor a objektívny obraz o tom, kde je pravda, ale po poslednom zastupiteľstve znovu dávame do pozornosti zákonné jednanie a postupy."

a v diskusii sa vyjadril aj takto:
Registrovaný Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni | 24-02-2012 10:52:28 |
pre Kika | 24-02-2012 09:44:27

Referendum bolo riadne vyhlásené a bude 10.03.2012. Akékoľvek komentáre o tom, že referendum nebude sú nepravdivé a zavádzajúce.

Preto ak nám nie je ľahostajné, komu platíme z našich peňazí viac ako 60 000 korún mesačne (za 4 roky 3,2 milióna), či si ich svojou prácou zaslúži, či ozaj urobil pre našu obec toľko koľko má plat, alebo či tam bude sediať ďalšie 3 roky, tak neváhajte a zúčastnite sa 10.03.2012 referenda a vyjadrite svoj názor. Toto nie je problém poslancov a starostu, toto je problém všetkých nás, občanov našej obce Šoporňa. My všetci roshodujeme o tom, kam smeruje naša obec, čo nás čaká a aká bude minulosť pre nás a naše deti. My všetci volíme, my všetci rozhodujeme, tak ukážme, že nám nie je jedno čo sa tu deje.

- - -

Pod článkomhttp:// http://www.seredonline.sk/clanky/starostovsky-den-v-soporni-boli-sme-tam/

som v diskusii pre poučenie občanov o ich povinnostiach ja napísal:
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-10-2013 17:53:26 |
Prehrate a skoncite v exekucii. Spajat neplatenie dani a osobne antipatie voci konkretnej osobe s povinnostou usanovenou zakonom bez urcitych pravnych krokov, je nemyslitelne. ;-)


a ešte toto:

Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-01-2012 11:58:13 |
Ste vedla. Zoznamili sme sa a on o vyjadrenie nepoziadal. Informoval som ho o nasom postoji, ktory som tlmocil vsetkym hned, ako sme vysli von.

A to predpokladam ze by si nedovolil - ak si ktokolvek precita aspon nejake moje materialy, jasne pride na to, ake hodnoty zastavam. Okrem toho, uz aj tento material s videom jasne napoveda, ze noviny boli a su nad vecou.
Mozem zopakovt to co som uz povedal - nam je uplne jedno, kto z nich ma pravdu. Kazda strana ma rovnake moznosti vyjadrit sa a komunikovat. Na sucasny stav doplacaju obyvatelia obce.A to nie je dobra situacia.

a tiež tento:
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-01-2012 11:11:07 |
Pan starosta mal a ma moznost vyjadrit sa stale. Preco sa nevyjadril, je o tazka na neho a nie na mna.
- - -

Pod článkom:    http://www.seredonline.sk/clanky/soporna-vcera-a-ako-dalej/

vtedy ešte poslanec Adrian Macho takto srdcervuco diskutoval:

Registrovaný Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni | 23-11-2012 19:47:27 |
Nebudem reagovať na niektoré podnety ako: prečo nepodáte pomocnú ruku, nezaslúžite si tam byť, nič nerobíte, hádžete polená pod nohy, manipulujete, .... lebo spolupracovať s takýmto človekom, byť na jeho strane a pomáhať mu ak bude robiť tak ako doteraz, je dehonestácia a výsmech každému Šoporňanovi a ja sa nemienim na tejto špinavosti podieľať, ale budem neustále poukazovať a svojimi možnosťami pri rozhodovaní brániť ďalšiemu ubližovaniu obci, teda občanovi. Za tie dva roky neurobil ani jednu jedinú vec nezištne pre Šoporňu, skôr naopak. A vrchol drzosti, egoizmu, nadradenosti a arogancie sú faktúry Inforei, právnikom, platené články do médií, klamanie nás o odpredaji vozidla, o kotolne zadarmo, o jeho zákonnosti ... Mohol by som menovať viac, ale netreba. Všetci vieme o čom je reč. Preto som presvedčený, že Šoporňu čaká už len jedna dobrá vec od starostu a to jeho odchod."

A aby bolo jasné, nie my sme oslovili poslancov a teda aj Adriana Macha, ale... - ved tu je text článku:

Miloš Majko   Dátum22. 11. 2012 23:50:47     Témaobec Šoporňa | Zobrazení: 8869 ×

Šoporňa / Sereď |   Dnes v predvečerných hodinách nás niekoľko poslancov  OZ Šoporňa požiadalo o možnosť vyjadrenia sa k priebehu včerajšieho zasadania  OZ a všeobecne k súčasnej situácii v obci.

Stretli sme sa na už takmer symbolickom mieste pri káve a poslanci  OZ pred našou kamerou otvorene hovorili o tom, čo sa v obci deje a ako vidia budúcnosť obce a jej obyvateľov.

Improvizovaný rozhovor prinášame bez strihu.

- - -

http://www.seredonline.sk/clanky/vyjadrenie-na-pamflet-starostu-referendum-bude/

Autor článku:   Adrián Macho, poslanec OZ v ŠoporniDátum   27. 02. 2012 23:49:50   Témaobec Šoporňa | Zobrazení: 2493 ×

Môj pokus o usmernenie diskusie a vysvetlenie obcanom, naco je tu  SOL:
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-02-2012 11:23:00 |
Noviny SOL poskytli priestor na obojstrannu diskusiu v zaujme konstruktivneho hladania rieseni vyhodnych najma pre obcanov obce Soporna. Je nam jedno, ktora strana ma pravdu. My sa do veci nemiesame, no zastavame nazor, ze iba verejnou komunikaciou s obcanmi je mozne riesit problemy, ktore v obci nastali a trvaju neunosne dlho. Sucasny stav skodi hlavne beznym obyvatelom obce a to by si v prvom rade mali uvedomit vsetky zucastnene strany.

Noviny SOL napriek svojmu nazvu su novinami regionalneho charakteru a obsahu. Kazda okolita obec ma vytvorenu v nich svoju rubriku. Je iba na vedeni obce a samotnych obcanoch, ako svoju obec v novinach a teda minimalne v regione odprezentuju.
- - -

http://www.seredonline.sk/clanky/uz-len-10-dni-a-ukazeme-vsetkym-ze-vieme-bojovat-za-nasu-obec/

Autor článku:  Adrián Macho, poslanec OZ v ŠoporniDátum01. 03. 2012 21:36:25Témaobec Šoporňa | Zobrazení: 1983 ×

Môj pokus o usmernenie diskusie a vysvetlenie obcanom, naco je tu  SOL:
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-03-2012 20:23:24 |
Prosim, diskutujte k teme civilizovane, bez invektiv, urazania osocovania sa navzajom a respektujte iny nazor na vec.
Dakujem.

- - -

Dnes Adrian Macho, už z pozície starostu obce už s médiom aktívne nekomunikuje, svoje osobné a v mnohom scestné názory  prezentuje na Úradnej tabuli obce a vydáva ich tým za oficiálne stanovisko obce a na jeho právny zástupca nás kontaktuje s požiadavkou  vysvetlovania toho mála, čo sme k téme diania v obci doteraz napísali.

Nuž, pán starosta si to akosi pomýlil. Nie  SOL je povinné zo zákona vysvetlovať, ale on, ako volený zástupca a štatutár obce narábajúci s verejnými finančnými zdrojmi.

A nie ja som verejným činiteľom a voleným zástupcom, ktorý je povinný strpieť podstatne vyššiu mieru kritiky a zásahov do súkromia, ale práve Adrian Macho. Preto, lebo je vo funkcii, platený je občanmi a je teda de facto ich zamestnancom.

Adrian Macho v diskusii napísal, že  SOL sa stalo stokou. Zabúda však na to, že diskusia beží pod článkami o Šoporni, s ich písaním v médiu začal on osobne a práve ja som ten, kto systematicky diskutujúcich upoznorňuje a žiada, aby sa vyhli invektívam, osočovaniu a vzájomným urážkam. Že to nefunguje? Nuž, to nie je moja chyba, ale diskutujúcich. A nie je to obraz môj, obraz média, ale ide o vizitku diskutujúcich, prevažne Šoporňanov.

Priatelia, nenechajte sa za svoje peniaze klamať.  Tak, ako som písal v rokoch 2012, 2013, či 2014, príšem aj dnes  presne to isté. SOL bolo, je a bude nad vecou. Nám nezáleží na tom, kto je pri moci, my len chceme, aby sa charaktery ľudí nemenili ich spoločenským statusom a tým, ako vysoko "na police" ich občania vyložia.  Nám ide o transparentnú a otvorenú samosprávu, nech je vo funkcii ktokoľvek. A tak to zostane.

Občania netušia, akú majú moc. Pri voľbách, ale aj po nich. Stačí iba chcieť...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie